I-ви Турнир по Тенис на Маса, с. Оризари.
На 16 Септември, 2012 год. в НЧ „Пробуда – 1928“, с. Оризари за първи път тази година се събраха любители на пинг – понг топчетата и хилките, за да премерят сили в I-вия Турнир по Тенис на Маса, организиран и проведен под ръководството на читалището и Кметство Оризари, както и с учтивата помощ на Георги Терзиев – жител на селото.
Участниците и почитатели на спорта бяха в нетърпеливо очакване от 10:00 сутринта, когато турнирът, продължил повече от четири часа бе открит под съдийството на Петко Й. Петков.
Участие взеха десет състезатели на възраст от 17 до 60 години. Забележителни бяха форхендовете и бекхендовете на представителката на нежния пол Нина Стайкова, която спечели участието си във втората фаза след победа над Петко Е. Петков.
До третата и последна фаза на състезанието достигнаха трима от участниците: Дяко Колев, Йордан Атанасов и Ивайло Георгиев. След финалните срещи, завършили с убедителни победи над останалите финалисти, първото място бе отсъдено на Дяко Колев.
Първо място: Дяко Колев.
На тримата участници в крайната фаза на Турнира бяха връчени грамоти от Кмета на с. Оризари – Петко Е. Петков.
Аналитична справка за мачовете по геймове:
Първа фаза:
Ивайло Стайков 0 – 2 Йордан Атанасов (8-21 / 2-21)
Дяко Колев 2 – 0 Добрин Иванов (21-15 / 21-14)
Петко Е. Петков 1 – 2 Нина Стайкова (22-20 след сервиси / 20-22 след сервиси / 18-21)
Николай Дяков 0 – 2 Ивайло Георгиев (11-21 / 21-23)
Петър Дяков 2 – 0 Димо Драгиев (21-12 / 23-21)
Втора фаза:
Йордан Атанасов 2 – 1 Петър Дяков (19-21 / 21-9 / 21-18)
Дяко Колев 2 – 1 Ивайло Георгиев (21-12 / 19-21 / 21-16)
Нина Стайкова 0 – 2 Ивайло Георгиев (19-21 / 15-21)
Петър Дяков 0 – 2 Ивайло Георгиев (20-22 / 16-21)
Трета финална фаза:
Ивайло Георгиев 1 – 2 Йордан Атанасов (15-21 / 21-17 / 10-21)
Дяко Колев 2 – 0 Ивайло Георгиев (21-13 / 21-15)
Дяко Колев 2 – 1 Йордан Атанасов (21-11 / 9-21 / 21-11)
Второ място: Йордан Атанасов.
Класиране на участниците:
1-во място: Дяко Колев
2-ро място: Йордан Атанасов
3-то място: Ивайло Георгиев
Трето място: Ивайло Георгиев.
4-то място: Нина Стайкова
5-то място: Петър Дяков
6-то място: Петко Е. Петков
7-мо място: Николай Дяков
8-мо място: Димо Драгиев
9-то място: Добрин Иванов
10-то място: Ивайло Стайков
Справка за проведените мачове бе предоставена от съдията на турнира – Петко Й. Петков.
Снимков материал – Николай Колев.
Текст: –sFesN0T0–