Підтримати

UK

Всі права захищені:

© Громадське Телебачення, 2013-2022.

Чотири країни ЄС звернулися до ООН через наплив нелегальних мігрантів з Білорусі. Називають це «гібридною атакою» на ЄС

Польща, Литва, Латвія та Естонія у своїй спільній заяві закликали ООН відреагувати на потік нелегальних мігрантів з Білорусі. Вони наголошують, що масовий незаконний перетин їхніх кордонів організований режимом самопроголошеного президента Олександра Лукашенка та є «гібридною атакою» на ЄС.

Про це пише Deutsche Welle.

«Ми закликаємо Управління Верховного комісара ООН у справах біженців вдатися до активних кроків для сприяння розв'язанню цієї ситуації, а також вимагати від Білорусі дотримання своїх міжнародних зобов'язань», — ідеться в заяві.

Автори заяви зазначили, що приймуть мігрантів, які перетнули кордон, але просять ЄС ввести нові обмеження.

Проте вони нагадують, що використання біженців як зброї загрожує регіональній безпеці Європейського Союзу та є серйозним порушенням прав людини.

Що відбувається на кордоні Білорусі?

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко ще наприкінці травня 2021 року у відповідь на санкції ЄС заявив, що перестане стримувати рух мігрантів через свою країну до Литви. Але ситуація загострилася з початку липня — після проведення  «антитерористичної операції».

2 липня уряд Литви  оголосив  про запровадження режиму надзвичайної ситуації через різке зростання кількості нелегальних мігрантів, які потрапляють на литовську територію з боку Білорусі.

Також Литва вирішила обмежити мігрантів у правах і спорудити на кордоні з Білоруссю 550-кілометрову огорожу з колючого дроту. Як  повідомляє  «Радіо Свобода», ця ініціатива обійдеться Вільнюсу у понад 50 мільйонів євро.

Загалом лише за останній місяць до Литви прибули більш як 2,4 тисячі нелегальних мігрантів — це майже у 33 рази більше, ніж минулого року, і в 66 разів більше, ніж у 2019 році. Здебільшого мігранти є громадянами країн Близького Сходу, найчастіше — Іраку.

Про стрімке зростання кількості нелегальних мігрантів з Білорусі заявили й у Польщі та Латвії. Рига через це навіть оголосила режим надзвичайної ситуації.